Buď taková, jaká jsi! Jsem nedávno, mé blízké přítelkyni, řekla do telefonu, když mi před tím půl hodiny líčila svůj nový vztah.

Seznámili se přes seznamku. oba přes padesát. Ona velmi aktivní žena. On usměvavý chlapík. Jiskra přeskočila a první tři týdny frčeli na vlně zamilovanosti a vzájemného seznamování. Oba si užívali společné chvíle.

ALE……. pak se jim do vztahu začal pomalinku vkrádat takový nenápadný “nešvar”.

“Proč se tak rozčiluješ? Měla bys přestat používat hrubší výrazy!”
“Proč si neuklidíš ten sklep? Měla by sis tam udělat pořádek!”
“Proč máš tolik věcí na terase? Měla bys to uklidit!”
“Proč víc necvičíš? Měla bys něco udělat se svým břichem!”

Bětka si nejdříve těchto poznámek vůbec nevšímala. Když je zaregistrovala, tak prostě šla a udělala to a vůbec se tím nezabývala. Až když se poznámky tohoto typu začaly více množit v jejich konverzaci, tak si všimla toho, že ten usměvavý chlapík je stále s něčím nespokojený. Že stále jí něco vytýká. Cítila, jak na ni tlačí, aby se změnila. A tak se začala jemu přizpůsobovat.

Uplynul měsíc a Bětka si myslela, že ty “nespokojené poznámky” přestanou, když to všechno splní.
Asi už tušíte……NEPŘESTALY.
Bětka se začala cítit ve vztahu tak nějak nepatřičně.
“Vždyť to nejsem vůbec já!” mi říkala, když jsme spolu telefonovaly. “Musím si dávat pozor, co a jak říkám. Furt kvůli němu uklízím. Ani nedýchám, když jsme spolu, aby nebylo vidět břicho. Kam zmizel ten super vztah?”

No, spíš bych se zeptala: “Kam jsi zmizela ty, Bětko? Proč jsi sebe šupla na druhou kolej? Proč si myslíš, že když budeš dělat věci podle něj, že váš vztah bude úžasný?”

Takový vztah nebude úžasný. Ani jeden z nich se v něm nebude cítit dobře. Takové vztahy se dřív nebo později rozpadnou.

Bětce se ulevilo.

Chcete vědět, jak to dopadlo? Happy Endy jsou v amerických filmech :-). Rozešli se. Ok, můžete si myslet, že to teda nedopadlo dobře. Já myslím, že to dopadlo naprosto náramně! Bětka je zpět! Uviděla, co to s ní dělalo, když na sebe zapomněla a toto poznání je víc, než ten vztah. Bětka je zase tou báječnou aktivní a šťastnou Bětkou. A těší se na další seznamování.

Milí čtenáři, přeji vám klidné vánoční svátky a do nového roku pevné zdraví, hromadu lásky a vztahy, které vás baví.

Ing. Renata Křivá
www.renatakriva.cz

Pomůžu vám vyřešit problémy v partnerských vztazích, v rodičovství, s kolegy, se šéfem ale i s tchýní... REZERVUJTE SI SCHŮZKU